ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ Մոսկվայում ուշադիր հետևում են ընտրությունների մասին Երևանից ստացվող տեղեկություններին՝ նշելով, որ տեսնում են՝ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի կուսակցությունը համոզիչ հաղթանակ է տարել:
«Մենք ողջունում ենք ՀՀ ԿԸՀ տեղեկատվությունն այն մասին, որ ընտրությունները կայացել են։ Անշուշտ, մենք տեսնում ենք, որ Փաշինյանի կուսակցությունը համոզիչ հաղթանակ է տարել։ Մենք շնորhավորում ենք հայ ժողովրդին ընտրության կապակցությամբ»,-ասել է Պեսկովը, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
Պեսկովը նշել է, որ Հայաստանը ՌԴ-ի մերձավոր դաշնակիցն է և գործընկերը։
«Իհարկե, մենք ցանկանում ենք, որ հայ ժողովրդի այս ընտրությունն օգնի նրան հաղթահարել այն դժվարությունները, որոնք այժմ կան երկրում, և դուրս գալ կայուն զարգացման ճանապարհի, այդ թվում նաև եռակողմ պայմանավորվածությունների իրականացման միջոցով, որոնք ձեռք են բերվել և ստորագրվել են ՌԴ նախագահի անմիջական մասնակցությամբ»,-ասել է Պեսկովը։

21 Июнь 2021 - 12:53 AMT
В Кремле внимательно следили за поступающей из Армении информацией о состоявшихся выборах, где убедительную победу одерживает партия и.о. премьер-миинистра РА Никола Пашиняна. Об этом заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков журналистам.
«Мы очень внимательно отслеживаем информацию, которая из Еревана (поступает – ред.), мы приветствуем информацию центральной избирательной комиссии Армении о том, что эти выборы состоялись. И, конечно, мы видим, что убедительную победу одержала партия Пашиняна», – сказал он, пишет «Интерфакс».
Пресс-секретарь президента РФ поздравил народ Армении с выбором. «Армения – наш ближайший союзник, партнер и, конечно, мы желаем, чтобы этот выбор армянского народа помог справиться с теми трудностями, которые сейчас переживает страна, и выйти на устойчивую траекторию развития, в том числе и путем реализации трехсторонних договоренностей, которые были достигнуты и подписаны при непосредственном участии президента России», – сказал Песков.