«Հայաստան» դաշինքը չի ընդունում քվեարկության արդյունքները և դիմելու է Սահմանադրական դատարան: Այդ մասին ասել է «Հայաստան» դաշինքի անդամ, Սյունիքի նախկին մարզպետ Վահե Հակոբյանը, տեղեկացնում է «Փաստինֆոն»:
«Ընտրության արդյունքներն անսպասելի էին: Մենք կասկածում ենք ընտրության արդյունքների վրա և դիմելու ենք ՍԴ՝ վարչական ռեսուրսի կիրառման՝ շրջիկ խմբերի, զինվորականների օգտագործման դեպքերի առթիվ:
Եթե վարչական ռեսուրսը չլիներ, ինքն ակնհայտորեն չէր կարողանալու ձևավորել մեծամասնություն: Մեր շտաբների ղեկավարներին, որոնք տարբեր խախտումներ են արձանագրել ընտրատեղամասերում, հրավիրել ենք շտաբ, որպեսզի լիակատար տիրապետենք ամբողջ ինֆորմացիային»,-ասել է Հակոբյանը:
Նրա պնդմամբ՝ ընտրություններին մաքսիմալ վարչական ռեսուրս է կիրառվել, հատկապես՝ զինվորականներ են օգտագործվել՝ հօգուտ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի։
«Ինչ կարողացել են, արել են՝ սպառնալիքներով, վախեցնելով, խոստումներ տալով, պաշտոններ բաժանելով: Սյունիքում զինվորականներ են բերել, որպեսզի քվեարկեն Նիկոլ Փաշինյանի օգտին, Շուռնուխում Նիկոլի օգտին քվեարկել է 9 հոգի, զորք են բերել՝ նրա համար քվեարկելու։ Բայց էլի այսպիսի արդյունք չէինք սպասում»,-ասել է Հակոբյանը:

Hayastan (Armenia) bloc does not recognize the results of elections to the National Assembly and is going to take the matter to the Constitutional Court, member of the alliance, former governor of Syunik Vahe Hakobyan said on Monday, June 21, Pastinfo reports.
"The results of elections were unexpected. We have doubts over the results and are going to apply to the Constitutional Court over the use of administrative resources," Hakobyan said.
"Without administrative resources, he [acting Prime Minister Nikol Pashinyan – Ed.) obviously would not have been able to form a majority. We have invited the heads of our offices, who have registered various violations in polling stations, in order to have a full understanding of the situation."
According to him, maximum administrative resources were used in the elections, with the military told to vote in favor of Pashinyan.