ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է, որ Հայաստանում ընտրությունները դեռ նոր են տեղի ունեցել, պետք է սպասել կառավարության ձևավորմանը՝ հասկանալու, թե այդ գործընթանցներն ինչպես կարող են ազդել նաև Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակի վրա։
«Ընտրությունները նոր են տեղի ունեցել, դեռ հասկանալի չէ, թե այդ արդյունքներն ինչպես կազդեն նոր պայմաններում քաղաքական կյանքի ձևավորման վրա: Եկեք սպասենք մինչև այնտեղ կառավարություն ձևավորվի»,-ասել է Լավրովը, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
Ըստ նրա, Մոսկվայի համար ելակետային է այն, որ Ռուսաստան-Ադրբեջան-Հայաստան եռակողմ հայտարարությունը, որով դադարեցվեց պատերազմը և գործի է դրվում տնտեսական փոխգործակցության գործընթացը, աշխատում է:

Выборы в Армении только состоялись, надо дождаться формирования правительства, чтобы понять, как эти процессы могут повлиять в том числе на ситуацию в Нагорном Карабахе. Об этом заявил 21 июня глава МИД РФ Сергей Лавров.
«Выборы только что состоялись, пока еще непонятно, как эти результаты скажутся на оформлении политической жизни в новых условиях. Давайте дождемся, пока там будет правительство», – сказал Лавров, отвечая на вопрос, как могли повлиять прошедшие выборы на ситуацию в Карабахе и регионе, пишет РИА Новости.
По его словам, в Москве исходят из того, что трехсторонние соглашения Россия-Азербайджан-Армения, прекратившие войну и запустившие процесс согласования экономического взаимодействия, работают.