Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջանում հունիսի 21-ին իրականացված որոնողական աշխատանքների ընթացքում, փրկարարները տարհանել են ևս 3 աճյուն: Արցախի ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից հայտնում են, որ նախնական տվյալներով վերջիններս ռազմագործողությունների մասնակիցներ են:
Աճյունները ՀՀ տեղափոխելուց հետո՝ ինքնությունը պարզելու նպատակով կնշանակվի դատաբաժշկական փորձաքննություն:
Այսպես, 2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից մինչև 2021 թվականի հունիսի 21-ը ներառյալ՝ Ադրբեջանի կողմից բռնազավթված տարածքներից հայտնաբերվել և տարհանվել է 1583 աճյուն, որից 27-ը նախնական տվյալներով՝ քաղաքացիական անձինք են:

The remains of three more Nagorno-Karabakh victims were recovered on Monday, June 21 from Varanda (Fizuli), which came under Azerbaijan's control during the 44-day in fall 2020, authorities report.
The bodies, which most probably belong to servicemen, will be identified through DNA analysis, Karabakh's State Service for Emergency Situations said.
Since November 13, the rescue teams have found the bodies and remains of 1583 people, including dozens of civilians, who had failed to leave their homes when their settlements went under Azerbaijan's control.