Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն իր ժողովրդի և անձամբ իր անունից շնորհավորել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններում հաղթանակի առթիվ, տեղեկացնում է նախագահի մամուլի ծառայությոնը։
«Ձեր նպատակասլացությունն ու նվիրված ծառայությունը հայ ժողովրդի շահերին դարձան հաջողության գրավականը երկրի համար կարևոր հասարակական-քաղաքական ընտրարշավում»,-նշել է Բելառուսի նախագահը։
Լուկաշենկոն վստահություն է հայտնել, որ Մինսկի և Երևանի միջև փոխգործակցությունը տարբեր ոլորտներում կշարունակի զարգանալ՝ ի շահ երկու երկրի ժողովուրդների բարեկամության և բարգավաճման։

Президент Белоруссии Александр Лукашенко от имени народа своей страны лично поздравил возглавляемую исполняющим обязанности премьер-министра Республики Армения Николом Пашиняном партию «Гражданский договор» с победой на внеочередных выборах в Национальное собрание РА.
«Ваши целеустремленность и преданное служение интересам армянского народа стали залогом успеха в важнейшей для страны общественно-политической кампании», – отметил Лукашенко.
Он выразил уверенность, что сотрудничество Минска и Еревана в различных сферах будет и дальше развиваться во имя дружбы и процветания народов двух стран.