Թուրքիան և Ադրբեջանը հատուկ մարտավարական զորավարժություններ են անցկացնում Նախիջևանի կայազորի զորքերի և Թուրքիայի ԶՈւ կառավարման մարմինների մասնակցությամբ։
Հունիսի 22-ին զորավարժություններին հետևել է Նախիջևանի Գերագույն մեջլիսի նախագահ Վասիֆ Թալիբովը։ Նա շնորհակալություն է հայտնել աշխարհագրական վերլուծության համակարգի ստեղծման համար, զննել որոշումների կայացման և տեսադիտարկման տարածնքերը Նախիջևանի Առանձին համազորային բանակի կենտրոնական շտաբում, գրում է Sputnik Արմենիան։
Նախիջևանի Առանձին համազորային բանակի հրամանատար, գեներալ-գնդապետ Քերեմ Մուստաֆաևը տեղեկացրել է մարտական կառավարման կենտրոնի կատարելագործմանն ուղղված աշխատանքների մասին։
Թուրք-ադրբեջանական զորավարժությունները Նախիջևանում մեկնարկել են հունիսի 21-ին, իսկ հունիսի 23-ը՝ զորավարժությունների վերջին օրն է։

23 Июнь 2021 - 10:49 AMT
Азербайджан и Турция 21-23 июня проводят в Нахиджеване, на границе с Арменией, очередные военные учения. В учениях задействованы войска Нахиджеванского гарнизона и органы управления ВС Турции.
22 июня за учениями наблюдал председатель Верховного Меджлиса Нахиджевана Васиф Талыбов. В частности, он пронаблюдал за ходом проведения практических мероприятий специальных тактических учений, проводимых в Центральном штабе Отдельной общевойсковой армии совместно с войсками Нахиджеванского гарнизона и органами управления ВС Турции.
Совместные учения военных двух стран участились после завершения войны в Нагорном Карабахе. В войне Турция активно поддерживала Азербайджан. По некоторым данным, за несколько месяцев до начала конфликта в Карабахе на территории Азербайджана после очередных турецко-азербайджанских учений осталась значительная группировка ВС Турции, которая была призвана сыграть координирующую и направляющую роль в планировании и проведении наступательной операции в Нагорном Карабахе.