Ֆրանսիայի ԱԳՆ-ն ոջունում է հունիսի 20-ին ՀՀ-ում կայացած խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունները և հուսով է, որ դա թույլ կտա Հայաստանին լուծել իր առջև ծառացած խնդիրները։ Այդ մասին ասվում է Ֆրանսիայի ԱԳՆ հայտարարության մեջ։
«Ֆրանսիան ի գիտություն է ընդունում ընտրությունների հաջող անցկացման վերաբերյալ Եվրոպայի անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության Մարդու իրավունքների միջազգային բյուրոյի՝ ընտրությունների դիտարկման առաքելության նախնական եզրակացությունները»,-ասվում է ԱԳՆ հայտարարության մեջ։
Ֆրանսիան իր անսասան սատարում է հայտնում է ՀՀ-ին այդ հարցում, ինչպես նաև իր անխախտ հավատարմությունը ՀՀ ինքնիշխանութանը, տարածքային ամբողջականությանը և ժողովրդավարական ինստիտուտների ամրապնդմանը»,-ասվում է հայտարարության մեջ։

France hopes that recent elections to the National Assembly will enable Armenia to overcome the many challenges it is facing, the French Ministry of Europe and Foreign Affairs has said in a statement.
Noting the victory of Pashinyan's Civil Contract party, France reaffirmed its determination to stand by Armenia in the process of addressing its challenges, as well as its unwavering support for the sovereignty, the territorial integrity of Armenia and the strengthening of its democratic institutions.
"France takes note of the preliminary findings of the election observation mission of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR) on the satisfactory conduct of the elections," the statement added.