Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինը Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձում նշել է, որ «պատրաստ է ջանքեր գործադրել երկկողմ հարաբերությունները նոր մակարդակի բարձրացնելու համար»։
Չինաստանի նախագահն ընդգծել է, որ Հայաստանն իրենց համար ավանդական բարեկամական երկրներից է: Նա, մասնավորապես, նշել է, որ նախորդ տարի Չինաստանն ու Հայաստանը ձեռք ձեռքի պայքարել են կորոնավիրուսի համավարակի դեմ, ինչը նոր խթան է հանդիսացել երկկողմ հարաբերությունների ու տարբեր ոլորտներում գործակցության զարգացման համար:
«Ես մեծ նշանակություն եմ տալիս չին-հայկական հարաբերությունների զարգացմանը և պատրաստ եմ Ձեզ հետ ջանքեր գործադրել երկկողմ հարաբերությունները նոր մակարդակի բարձրացնելու համար՝ ի շահ մեր երկրների ու ժողովուրդների»,- ասված է Սարգսյանին ուղղված՝ Ծինփինի ուղերձում:

23 Июнь 2021 - 15:00 AMT
Председатель Китая Си Цзиньпин направил президенту Армении Армену Саркисяну поздравительное послание по случаю дня рождения, в котором выразил готовность поднять двусторонние отношения между странами на новый уровень. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
«Я придаю большое значение развитию китайско-армянских отношений и готов вместе с Вами прилагать усилия для того, чтобы поднять двусторонние отношения на новый уровень во благо наших народов и стран», – сказано, в частности, в поздравительном послании Си Цзиньпина.
Председатель Китая подчеркнул, что Армения для них традиционно дружественная страна. Он, в частности, отметил, что в 2020 году Китай и Армения рука об руку боролись против пандемии коронавируса, что стало новым стимулом для развития двусторонних отношений и сотрудничества в различных областях.