Նիդերլանդների խորհրդարանի թուրքական խմբակցությունը միացել է հայ գերիներին ազատելու պահանջին։ Թուրքիայի և Ադրբեջանի շահերի սպասարկմամբ հայտնի Նիդերլանդներում գործող Denk կուսակցության երեքհոգանոց խմբակցությունը փոխել է իր դիրքորոշումը և միացել անցյալ շաբաթ ընդունված խորհրդարանի բանաձևին, գրում է Արմենպրեսը։
Այն կոչ է անում ԱԳ նախարարին եվրոպական մակարդակով ճնշում գործադրել Ադրբեջանի նկատմամբ՝ հայ ռազմագերիներին և քաղաքացիական անձանց անմիջապես հայրենադարձելու պահանջով։
Denk կուսակցությունը Թուրքիայի ղեկավարի շահերն առաջ մղող ուժի համբավ ունի, որը սովորաբար ընտրվում է մի քանի հարյուր հազարանոց թուրքական համայնքի ձայների հաշվին։

DENK, a Turkey-backed party that won three seats in the Dutch parliament this spring, joined a resolution adopted by the parliament last week, calling on the foreign minister to pressure Azerbaijan to immediately release the Armenian prisoners of war and other captives, Armenpress reports.
The party leaders are claimed to be closely linked to Turkish president Recep Tayyip Erdoğan’s Justice and Development Party (AKP).
They have a record of serving the interests of Turkey and Azerbaijan and never criticize Erdoğan and Turkish government policies.