ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հեռախոսազրույցում քննարկել են իրավիճակը Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ։
Զրուցակիցները դրական են գանահատել Հրադադարի և ռազմական գործողությունների դադարեցման վերահսկման համատեղ ռուս-թուրքական դիտարկման կենտրոնի գործունեությունը։ Թուրքիայի նախագահը հավանություն է տվել նոյեմբերի 10-ի և հունվարի 11-ի եռակողմ հայտարարություններում ամրագրված պայմանավորվածությունների ամբոջ ծավալով իրականացմանն ուղղված ռուսական ջանքերին, տեղեկացնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
Հաստատվել է համակարգումը շարունակելու փոխադարձ պատրաստակամությունը, այդ թվում՝ ի շահ տարածաշրջանի տնտեսական զարգացման և տրանսպորտային ենթակառուցվածքների վերականգնման։
Էրդողանը շնորհակալություն է հայտնել Պուտինին ավիահաղորդակցությունը վերսկսելու, ինչպես նաև «Սպուտնիկ V» պատվաստանյութի առաքումը սկսելու համար։

Russian and Turkish Presidents Vladimir Putin and Recep Tayyip Erdogan on Thursday, June 24 discussed the situation in Nagorno-Karabakh, the Kremlin reports.
The two commended the work of the joint center for monitoring the ceasefire, the Kremlin said in a statement. The Turkish President said he supports Russia's efforts to ensure compliance with agreements enshrined in the statements of the leaders of Russia, Armenia and Azerbaijan from November 9, 2020 and January 11, 2021.
"Mutual readiness to continue coordination was confirmed, including in the interests of economic development and restoration of the region's transport infrastructure," the Kremlin added.