Հունիսի 28-ին, Մարտակերտի շրջանի՝ Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած տարածքներում իրականացված որոնողական աշխատանքների ընթացքում, Մատաղիսի հատվածում հայտնաբերվել և տարհանվել է ևս մեկ զինծառայողի աճյուն:
Նրա ինքնությունը կհաստատվի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո, տեղեկացնում է Արցախի ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը:
Որոնումները կշարունակվեն նաև առաջիկա օրերին: Ուղղությունների և արդյունքների մասին ԱԻ պետական ծառայությունը կտրամադրի հավելյալ տեղեկատվություն:
Զինադադարից հետո Արցախի կորուսյալ տարածքներում իրականացված որոնումների արդյունքում մինչ այսօր հայտնաբերվել է 1586 աճյուն:

The remains of one more Nagorno-Karabakh victim were recovered on Monday, June 28 from Varanda (Fizuli), which came under Azerbaijan's control during the 44-day in fall 2020, authorities report.
The body, which most probably belong to a serviceman, will be identified through DNA analysis, Karabakh's State Service for Emergency Situations said.
Since November 13, the rescue teams have found the bodies and remains of 1586 people, including dozens of civilians, who had failed to leave their homes when their settlements went under Azerbaijan's control.