Ադրբեջանի կողմից բռնազավթված Հադրութի շրջանում իրականացված որոնումների արդյունքում հունիսի 29-ին հայտնաբերվել և տարհանվել է ևս 2 հայ զինծառայողի աճյուն։
Նախնական տվյալներով նրանք ռազմագործողությունների մասնակիցներ են, իսկ ինքնությունը կհաստատվի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո։
Մատաղիսում որոնումներն արդյունք չեն տվել, տեղեկացնում է ԱՀ ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը։
2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից մինչև 2021 թվականի հունիսի 29-ը Արցախի վերահսկողությունից դուրս մնացած տարածքներից հայտնաբերվել է 1588 աճյուն։

The remains of two more Nagorno-Karabakh victims were recovered on Tuesday, June 29 from Hadrut, which came under Azerbaijan's control during the 44-day in fall 2020, authorities report.
The bodies, which most probably belong to servicemen, will be identified through DNA analysis, Karabakh's State Service for Emergency Situations said.
Since November 13, the rescue teams have found the bodies and remains of 1588 people, including dozens of civilians, who had failed to leave their homes when their settlements went under Azerbaijan's control.