Covid-19-ի դեմ պատվաստումների մեկնարկից ի վեր հուլիսի 4-ի դրությամբ` կատարվել է 88,164 պատվաստում, որից առաջին դեղաչափ` 66,491, երկրորդ դեղաչափ` 21,673։
Պատվաստումներն իրականացվում են առողջության առաջնային պահպանման կազմակերպություններում շաբաթվա բոլոր օրերին. շաբաթ և կիրակի սահմանվել են հերթապահություններ՝ ժամը 10։00-16։00-ը, տեղեկացնում է առողջապահության նախարարությունը։
Նախապես պետք է զանգահարել նախընտրած պոլիկլինիկա` անկախ կցագրումից, և գրանցվել պատվաստման համար։
Կարող են պատվաստվել նաև օտարերկրյա քաղաքացիները։ Պատվաստումներն անվճար են։
«ԱստրաԶենեկա»-ով, «Սպուտնիկ-V»-ով և «Կորոնավակ»-ով պատվաստումները կարող են իրականացվել 18 և բարձր տարիքի անձանց շրջանում, ըստ դիմելիության, կամավորության սկզբունքով:

С момента начала вакцинации против коронавируса в Армении, по состоянию на 4 июля, проведено 88,164 прививки. Об этом сообщает Минздрав Армении.
Из общего количества привитых 66,491 гражданин вакцинировался первой дозой, 21,673 – второй.
Вакцинация проводится в организациях первичной медицинской помощи все дни недели. По субботам и воскресеньям граждане могут привиться с 10:00 до 16:00. Для этого необходимо заранее позвонить в выбранную поликлинику и записаться на вакцинацию.
Прививки вакцинами CoronaVac, «Спутник V» и AstraZeneca можно сделать на добровольных началах людям старше возраста 18 лет. В Армении бесплатно прививают и иностранных граждан