Հունիսի 22-ից հուլիսի 16-ն ընկած ժամանակահատվածում ավելի քան 14,000 իրանցի է այցելել ՀՀ՝ գրեթե բոլորը կորոնավիրուսի դեմ պատվաստման նպատակով։ Այդ մասին հայտարարել է Իրանի Մաքսային վարչության մամուլի քարտուղար Ռուհոլա Լատիֆին, գրում է Financial Tribune-ը։
Լատիֆին ասել է, որ 10,093 մարդ Հայաստան է ժամանել Նուրդուզի սահմանային անցակետով։
«Բացի այդ, նշված ժամանակահատվածում, Թեհրանի Իմամ Հոմեյնիի անվան միջազգային օդանավակայանից 35 չվերթ է իրականացվել դեպի Երևան՝ տեղափոխվել է 3911 ուղևոր»,- ասել է նա։
Հուլիսի 15-ից ՀՀ-ում օտարերկրացիների պատվաստման կարգը փոխվել է՝ նրանք առնվազն 10 պետք է անցկացնեն երկրում պատվաստավելու համար։
Covid-19-ի դեմ պատվաստումների մեկնարկից ի վեր հուլիսի 18-ի դրությամբ` կատարվել է 131,080 պատվաստում, որից առաջին դեղաչափ` 94,560, երկրորդ դեղաչափ` 36,520։ Կարող են պատվաստվել նաև օտարերկրյա քաղաքացիները: Պատվաստումներն անվճար են:

20 Июль 2021 - 11:28 AMT
С 22 июня по 16 июля Армению посетили более 14 тысяч иранцев, почти все они прибыли для прохождения вакцинации от коронавируса. Об этом сообщил пресс-секретарь таможенного департамента Ирана Рухолла Латифи.
По словам Латифи, через пограничный пункт Нурдуз в Армению прибыли 10,093 гражданина Ирана, пишет Financial Tribune.
«Кроме того, за указанный период из международного аэропорта Тегерана им. имама Хомейни в Ереван было выполнено 35 рейсов, перевезено 3911 пассажиров», – сказал он.
С 15 июля изменился порядок вакцинации иностранцев в Армении: они должны провести в стране не менее 10 дней для получения прививки против коронавируса.
С начала вакцинации против Covid-19, по состоянию на 18 июля, в Армении было сделано 131,080 прививок, из которых первую дозу получили 94,560 человек, вторую – 36,520. Также могут быть вакцинированы иностранные граждане. Прививки бесплатные.