Ադրբեջանի զինված ուժերը հայ-ադրբեջանական սահմանի Արարատի մարզի, մասնավորապես՝ Երասխի ուղղությամբ, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ, հաղորդել են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, գրում է Aysor.am-ը։
ՊՆ-ից հայտնել են, որ կրակոցները վերսկսել են 15:30-ից։
Ավելի վաղ ՊՆ-ն հաղորդել էր, որ հուլիսի 26-ին՝ ժամը 11։30-ից սկսած, հակառակորդը հրադադարը խախտել է հայ-ադրբեջանական սահմանի Երասխի ուղղությամբ` տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ բացելով հայկական դիրքերի ուղղությամբ։Հայկական կողմը դիմել է հակազդող գործողությունների։
Հուլիսի 26-ին՝ ժամը 03:30-ի սահմաններում, ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի Գեղարքունիքի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ։

The Azerbaijani military has resumed its shelling of Armenian positions in Yeraskh, Ararat province, as of Monday, July 26 afternoon, the Defense Ministry reports, according to Aysor.am.
In particular, the Azeri troops used various caliber weapons to fire on Armenian positions beginning from 3:30 pm local time.
The Azerbaijani forces opened fire on the Armenian positions stationed in border areas of Gegharkunik province in the wee hours of Monday, July 26. No casualties were registered, the Defense Ministry reported.
Later in the day, the Azeris violated the ceasefire from Nakhijevan too, using various caliber weapons to shell the Armenian positions in Yeraskh, Ararat province. The Armenian side took suppressive measures, the Defense Ministry said.