Թուրքիայի Մեծ ազգային ժողովի նախագահ Մուստաֆա Շենթոփը Գյանջայում, անդրադառնալով իրավիճակի սրմանը ՀՀ և Ադրբեջանի սահմանին, տարածաշրջանային պատերազմով է սպառնացել Հայաստանին։
Նա ասել է, թե «Հայաստանի կողմից Ադրբեջանի սահմանամերձ շրջանների գնդակոծումը» կարող է հանգեցնել տարածաշրջանային պատերազմի, գրում է Sputnik Ադրբեջանը։
Նա մեկ անգամ ևս կրկնել է, որ Թուրքիան սատարում է Ադրբեջանին և կարևորել «Զանգեզուրի միջանցքի» բացումը, որը, ըստ նրա` նույնքան կարևոր է Թուրքիայի համար, որքան Ադրբեջանի։
«Համապատասխան պայմանավորվածությունը ձեռք է բերվել, և կողմերից յուրաքանչյուրը պետք է պահի տված խոսքը։ Միջանցքը պետք է բացվի»,-ասել է նա։

Turkey has threatened Armenia with a regional war, amid Azerbaijan's ceasefire violations and the fresh offensive it launched against Armenia on July 28.
Chairman of the Turkish Grand National Assembly Mustafa Sentop, who is currently in Azerbaijan, shifted the blame for the border escalation on Armenia and said the situation "may lead to a regional war".
Sentop also told a press conference in Ganja that the "Zangezur corridor" was important for both Azerbaijan and Turkey, Sputnik Azerbaijan reports.
"A corresponding agreement has been reached, and each side must keep its word. The corridor must open," Sentop said.