Ռուսաստանը փոխել է իր համանախագահին ԼՂ կարգավորմամբ զբաղվող ԵԱՀԿ Մինսկի խմբում։ Սա առաջին փոփոխությունն է վերջին 11 տարում։
Այդ պաշտոնում Իգոր Խովաևը փոխարինել է Իգոր Պոպովին, որը համանախագահ էր 2010-ից։
Ռուսաստանցի համանախագահի փոփոխության մասին հայտնի է դարձել հուլիսի 29-ին։ Հայ-ադրբեջանական սահմանին լարվածության վերաբերյալ ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների հայտարարությունը որպես ՌԴ համանախագահ ստորագրել է արդեն Խովաևը։
59-ամյա Խովաևը մինչ այս ՌԴ դեսպանն էր Ֆիլիպիններում, և համատեղության կարգով՝ Միկրոնեզիայի Դաշնային Նահանգներում և Պալաուի Հանրապետությունում։ Խովաևը նաև տարբեր պաշտոններ է զբաղեցրել ՌԴ ԱԳՆ կենտրոնական աշխատակազմում։ Նա տիրապետում է անգլերենի, ֆրանսերենի և վիետնամերենի։

For the first time in 11 years, Russia has replaced its co-chair in the OSCE Minsk Group, which is mandated to help settle the Nagorno-Karabakh conflict, according to a statement published by the co-chairs over the escalation of the situation on the Armenian-Azerbaijani border.
Igor Khovaev has replaced Igor Popov in the post although no official information has been provided by the Russian side.
Until September 21, 2020, 59-year-old Khovaev served as Russia's Ambassador to the Philippines , the Federated States of Micronesia and the Republic of Palau. On May 5 of the same year, Khovaev als served as the Russian ambassador to the Republic of the Marshall Islands. He speaks English, French and Vietnamese.