ՀՀ-ում Covid-19-ի դեմ պատվաստումների մեկնարկից ի վեր օգոստոսի 1-ի դրությամբ կատարվել է 171,890 պատվաստում, որից առաջին դեղաչափ` 120,285, երկրորդ` 51,605։
Պատվաստումներն իրականացվում են առողջության առաջնային պահպանման կազմակերպություններում շաբաթվա բոլոր օրերին. շաբաթ և կիրակի սահմանվել են հերթապահություններ՝ ժամը 10։00-16։00-ը։ Նախապես պետք է զանգահարել նախընտրած պոլիկլինիկա` անկախ կցագրումից, և գրանցվել պատվաստման համար, տեղեկացնում է առողջապահության նածարարությունը։
Կարող են պատվաստվել նաև օտարերկրյա քաղաքացիները:
AstraZeneca-ով, «Սպուտնիկ-V»-ով և «Կորոնավակով» պատվաստումները կարող են իրականացվել 18 և բարձր տարիքի անձանց շրջանում, ըստ դիմելիության, կամավորության սկզբունքով:

2 Август 2021 - 09:49 AMT
С начала вакцинации против коронавируса, по состоянию на 1 августа, в Армении проведено 171,890 прививок, из них первую дозу получили 120,285 человек, вторую – 51,605, что составляет менее 2% населения Армении. Об этом сообщает пресс-служба Минздрава Армении.
Вакцинация проводится в организациях первичной медико-санитарной помощи все дни недели. В субботу и воскресенье установлены дежурства с 10:00 до 16:00.
Необходимо заранее позвонить в предпочтительную поликлинику, независимо от привязки, и записаться на вакцинацию.
Также могут быть вакцинированы иностранные граждане. Прививки бесплатные.
Прививки препаратами AstraZeneca, «Спутник V», «Коронавак» можно проводить среди лиц от 18 лет и выше на общественных началах.