Օգոստոսի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը, ՌԴ պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուի հրավերով, աշխատանքային այցով մեկնել է Ռուսաստանի Դաշնություն:
Մոսկվայում նախատեսված է Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարի հանդիպումը ռուսաստանցի գործընկերոջ հետ, ինչպես նաև աշխատանքային մի շարք այլ հանդիպումներ:
Օգոստոսի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը, աշխատանքային այցով Հայաստան ժամանած Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասի հետ հանդիպմանն անդրադառնալով իրավիճակին հայ-ադրբեջանական սահմանին, ասել է, որ հայկական կողմի համբերությունն անսպառ չէ։ Նա շեշտել է նաև, որ Զասի այցին ՀՀ-ում սպասում էինք դեռ մայիս ամսին:

Armenian Defense Minister Arshak Karapetyan left for Moscow on a working trip on Tuesday, August 10, at the invitation of his Russian counterpart Sergei Shoigu.
The two are expected to meet in the Russian capital, and a number of other working meetings are scheduled too.
On Monday, Karapetyan met with CSTO Secretary General Stanislav Zas in Yerevan and told him that the patience of the Armenian side is not inexhaustible, amid Azerbaijan's incessant provocations and ceasefire violations on the border.