Շվեյցարիայի նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնում վերանշանակվելու կապակցությամբ:
Շնորհավորելով, Շվեյցարիայի Համադաշնության նախագահ Գի Պարմելենը նշել է, որ իր երկիրը պատրաստակամ է մնալ որպես հուսալի գործընկեր Հայաստանի բարեփոխումների գործընթացում։
«Շվեյցարիայի Համադաշնության Դաշնային խորհրդի անունից, մեծ հաճույքով, Ձեզ եմ հղում իմ անկեղծ շնորհավորանքները՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ։ Միևնույն ժամանակ, այս նշանակալի պաշտոնում Ձեզ եմ ուղղում հաջողության լավագույն բարեմաղթանքներս, ցանկանում եմ Ձեզ անձնական բարօրություն, ինչպես նաև շարունակական բարգավաճում Ձեր երկրին։
Ես հանձնառու եմ խթանելու մեր երկու երկրների միջև առկա գերազանց հարաբերությունները և համոզված եմ, որ ապագայում մեր բարեկամությունն ու համագործակցությունը կշարունակեն խորանալ»,-ասվում է ուղերձում։

Swiss President Guy Parmelin has said Switzerland is ready to remain a reliable partner in the process of Armenia's reforms.
Parmelin made the remarks in a congratulatory message he sent to Prime Minister Nikol Pashinyan on his appointment in the post.
"On behalf of the Federal Council of the Swiss Confederation, I am pleased to convey to you my sincere congratulations on your re-election as Prime Minister of the Republic of Armenia. At the same time, I offer to you my best wishes for success in this important post, wishing you personal well-being, as well as constant prosperity for your country," the message reports.
"I am committed to promoting the excellent relations between our two countries, I am confident that in the future our friendship and cooperation will continue to deepen. Switzerland is ready to remain a reliable partner in the process of Armenia's reforms."