Ռուսաստանի ՊՆ-ն հայտնել է ադրբեջանական ԶՈւ-ի կողմից Արցախում հրադադարի խախտման մասին։
«Արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի մեկ խախտում։ 2021-ի օգոստոսի 11-ին՝ ժամը 7.29-ին և 7.58-ին, Ադրբեջանի զինված ուժերը հարվածային տիպի ԱԹՍ-ներով 2 հարված են հասցրել Լեռնային Ղարաբաղի զինված կազմավորումների դիրքերի ուղղությամբ: Տուժածներ չկան»,-ասվում է ՌԴ ՊՆ հաղորդագրության մեջ:
Նշվում է, որ ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարությունը միջոցներ է ձեռնարկել իրավիճակի հետագա սրում թույլ չտալու համար։
Անցկացվում է հետաքննություն:
Ավելի վաղ ՊԲ-ն հաղորդել էր, որ օգոստոսի 11-ին՝ ժամը 08:29-ի և 08:58-ի սահմաններում հակառակորդը հարվածային անօդաչու թռչող սարքեր է կիրառել Պաշտպանության Բանակի մարտական դիրքերի ուղղությամբ: Հայկական կողմը կորուստներ չի ունեցել:
«Միջադեպի առնչությամբ համապատասխան տեղեկատվություն և փաստեր են տրամադրվել ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը»,-ասվում էր ԱՀ ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

"Over the past day, one violation of the ceasefire was registered," the Russian peacekeeping contingent deployed in the region since the end of hostilities in late 2020 said in a statement.
"On August 11, 2021, at 7.29 am and 7.58 am, the Azerbaijani armed forces delivered two strikes with the use of combat quadcopters on the position of the armed forces of Nagorno-Karabakh, near the observation post 2 kilometers north-west of Yeghtsahogh. There are no casualties."
On Thursday, the Azerbaijani units attempted to cross the contact line in Artsakh, the Defense Army reported. The Armenian side took suppressive measures and threw the Azerbaijanis back to their positions. No casualties were reported on Thursday either.
Azerbaijan has been actively violating the ceasefire with both Armenia and Nagorno-Karabakh in the past days, firing from various caliber weapons and even using suicide drones.