Արցախի պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանը, արձագանքելով Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի վերջին հայտարարություններին, Twitter-ի իր միկրոբոլգում գրել է, որ Արցախը երբեք չի լինի Ադրբեջանի կազմում:
«Արցախի Հանրապետության վերաբերյալ Իլհամ Ալիևի վերջին հայտարարությունների վերաբերյալ ցանկանում եմ նշել.
• Սուտը, անընդհատ կրկնելուց, ճշմարտություն չի դառնում: Արցախն այսօրվա դրությամբ ունի 120,000 բնակիչ, այլ ոչ թե՝ 25,000:
• Արցախը երբեք չի լինի Ադրբեջանի կազմում, մոռացե՛ք:
• Մենք ակնկալում ենք հստակ արձագանք միջազգային հանրության կողմից Ալիևի այն խոստովանությանը, որ Ադրբեջանն է սանձազերծել պատերազմը»,-ասվում է գրառման մեջ:
Ալիևն անընդհատ կրկնում է, որ Լեռնային Ղարաբաղի հարցը լուծված է, և որ Լեռնային Ղարաբաղն Ադրբեջանի տարածք է: Նա նաև հայտարարել էր, թե ԼՂ-ում ընդամենը 25,000 մարդ է ապրում:

Artsakh (Nagorno-Karabakh) State Minister Artak Beglaryan has said that Artsakh will never be a part of Azerbaijan.
Beglaryan on Monday, August 16 weighed in on a recent interview by Azerbaijani President Ilham Aliyev who said only 25,000 people have returned to Karabakh after the war in late 2020.
"Lies don't become truths by repeating; Artsakh/Karabakh now has 120,000 population, not 25,000," Beglaryan tweeted. "Artsakh will never be a part of Azerbaijan, forget."
Beglaryan also noted that Karabakh expects a clear reaction from the international community on Aliyev's confession that Azerbaijan was the one to launch the war on September 27, 2020.