Գորիս-Շուռնուխ-Կապան ճանապարհի Որոտան և Նոր Առաջաձոր հատվածներում հսկողությունն իրականացնելու են ռուս սահմանապահները: Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է Կապանի համայնքապետ Գևորգ Փարսյանը:
«Օգոստոսի 27-ի ժամը 20:00-ի դրությամբ, վերականգվել է Մ2 միջպետական ճանապարհի Գորիս-Շուռնուխ-Կապան հատվածի երթևեկությունը:
Երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն չի եղել:
Որոտան և Նոր Առաջաձոր հատվածներում տեղադրվել են բետոնե թափարգելներ՝ այդ հատվածներում երթևեկությունը դանդաղեցնելու նպատակով: Ճանապարհի այդ հատվածների հսկողությունն իրականացնելու են ռուս սահմանապահները»,-ասվում է գրառման մեջ:
Օգոստոսի 25-ին՝ ժամը 23:00-ի սահմաններում, ադրբեջանական կողմը փակել է Կապան-Գորիս միջպետական ճանապարհի Կարմրաքար-Շուռնուխ հատվածը: Նշված հատվածում գտնվող տրանսպորտային միջոցները տարհանվել են։ ԱԱԾ-ն հայտարարել է, որ աշխատանքներ են իրականացվում ճանապարհը բացելու, մարդկանց և տրանսպորտային միջոցների տեղաշարժի բնականոն աշխատանքը վերականգնելու ուղղությամբ:Ավելի ուշ հայտնի դարձավ, որ ադրբեջանցի զինծառայողները փակել են նաև Սյունիքի մարզի Գորիսից Որոտան տանող ճանապարհը:

Russian border guards will control certain sections of an interstate road blocked by Azerbaijan in recent days, Mayor of the southern city of Kapan Gevorg Parsyan has said.
In particular, the Russian troops will be deployed near the villages of Vorotan and Nor Arajadzor, Parsyan said on Friday, August 27.
He also noted that large concrete blocks have been installed in said sections of the road to slow down the movement of vehicles. Parsyan also said that the traffic was restored on the Goris-Shurnukh-Kapan section of the M2 interstate road.
The National Security Service confirmed on Thursday that the Armenian side is working to restore traffic on Kapan-Goris highway blocked by the Azerbaijani side since Wednesday evening. Human Rights Defender Arman Tatoyan revealed later in the day that the Azerbaijani military has blocked another section of an interstate road in the same area.