Լեռնային Ղարաբաղում ռուսաստանյան խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովը Ստեփանակերտում այցելել է Մարտակերտում հայտնաբերված և իրավապահ մարմինների կողմից կալանավորված Ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայող Ջամիլ Բաբաևին:
Մուրադովը ծանոթացել է նրա առողջական վիճակին, տեղեկացնում է Արմենպրեսը Ռուսաստանցի խաղաղապահների Telegram-ալիքին հղումով:
«Բաբաևի խնդրանքով նրան հնարավորություն կընձեռվի կապ հաստատել հարազատների և ընտանիքի անդամների հետ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ Արցախի գլխավոր դատախազությունը հաղորդել էր, որ Մարտակերտի մի բնակարանում հայտնաբերվել է Ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայող Ջամիլ Բաբաևը, նա բերման է ենթարկվել Արցախի ազգային անվտանգության ծառայություն։ Հարուցվել է քրեական գործ՝ առերևույթ Արցախի պետական սահմանն ապօրինի հատելու, հիշյալ բնակարանի անչափահաս բնակիչներին սպանության սպառնալիք տալու և լրտեսության հատկանիշներով նախատեսված հանցավոր դեպքերի կապակցությամբ։ Արցախի Քննչական կոմիտեն գործն ընդունել էր վարույթ։ Ադրբեջանցի զինծառայողը կալանավորվել է:

The commander of the Russian peacekeeping contingent in Nagorno-Karabakh, Lieutenant General Rustam Muradov has visited an Azerbaijani soldier recently arrested in Artsakh (Karabakh), Armenpress reports citing the Telegram channel of the Russian peacekeepers.
The serviceman identified as Jamil Babayev was detained in a house in the city of Martakert and arrested days later.
Muradov has now reportedly visited Babayev to learn more about the conditions of his detention, with the soldier asking for an opportunity to speak to his family.
On August 25, the Azerbaijani soldier entered a house, with only two teenage children inside at the time, and demanded food and cigarettes, threatening the boys.
The teenagers fed him, after which one of them promised to go to the store for cigarettes, and left the house. The boy, however, called the police instead, and law enforcement officers came and took the man away.