Սեպտեմբերի 8-ին կատարվել է 59 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսի 2 դեպք է գրանցվել։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 23 վարակակիր: Բժիշկները 4 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 11,971 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1080-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունը կրկին հորդորում է հետևել ցուցումներին՝ նոր բռնկումներից խուսափելու և օր առաջ կորոնավիրուսային վարակը հաղթահարելու համար:

9 Сентябрь 2021 - 09:56 AMT
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике) 9 сентября подтверждены еще 2 случая заражения Covid-19. Об этом сообщили в Минздраве Арцаха.
В Арцахе на данный момент стационарное лечение от коронавирусной болезни получают 23 пациента, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях. Врачи состояние четырех пациентов оценивают как тяжелое.
За прошедший день проведено 59 тестов. В 2021 году в Арцахе проведен 11,971 тест на Covid-19, из них 1080 оказались с положительным результатом.