Սյունիքի մարզի Գորիս-Կապան ճանապարհին ադրբեջանական ոստիկանության կետ է տեղադրվել։ Լրագրող Անուշ Միրզոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում լուսանկար է հրապարակել։
«Շուտով երևի հատուկ թույլտվություն պիտի լինի ադրբեջանցիների կողմից, որ Կապանից Գորիս հասնենք»,-գրել է նա։
Ավելի վաղ ադրբեջանական զինուժը փակել էր Գորիս-Կապան ճանապարհը։ Որոտան, Շուռնուխ, Բարձրավան բնակավայրերը կտրվել էին մարզկենտրոնից ու մայրաքաղաք տանող գլխավոր ճանապարհներից։ Ճանապարհեը բացվեց ռուս խաղաղապահների մասնակցությամբ եռակողմ բանակցությունների արդյունքում։
Գորիս Կապան ճանապարհի 21 կիլոմետրանոց հատվածի որոշ տեղեր խնդրահարույց են, պատերազմի հետևանքով Կուբաթլուն և Զանգելանն Ադրբեջանին հանձնելուց հետո, որտեղ ադրբեջանական ցուցանակներ ու դրոշներ են տեղադրվել։

11 Сентябрь 2021 - 09:16 AMT
На межгосударственной дороге Горис-Капан Сюникской области Армении установлен пост азербайджанской полиции. Соответствующую фотографию опубликовала журналистка Ануш Мирзоян.
«Вскоре наверное нужно будет специальное разрешение от азербайджанцев, чтобы мы могли добраться из Капана в Горис», – отметила она
Ранее азербайджанские вооруженные силы перекрыли дорогу Горис-Капан. Поселки Воротан, Шурнух, Бардзраван были отрезаны от областного центра и основных дорог, ведущих в столицу. Дорога открылась в результате трехсторонних переговоров с участием российских миротворцев.
Некоторые участки 21-километровой дороги Горис-Капан являются проблемными после передачи Кубатлу и Зангелана Азербайджану в результате войны в Нагорном Карабахе.