Բաքուն հաստատել է, որ Գորիս-Կապան ճանապարհին գումար է գանձում իրանական բեռնատարներից։ Այդ մասին հայտարարել է Ադրբեջանի Պետական մաքսային կոմիտեն:
Կոմիտեում նշել են, որ ճանապարհային հարկ է գանձվում «Ադրբեջանի տարածքով անցնող տրանսպորտային միջոցներից», գրում է Haqqin.az-ը։
Ադրբեջանի Պետական մաքսային կոմիտեն նշել է, որ այժմ Ադրբեջանի մաքսային մարմինները ապահովում են «օրենսդրության կատարումը երկրի ամբողջ տարածքում»:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Գորիս-Կապան ճանապարհի Որոտանի հատվածում տեղակայված ադրբեջանական ոստիկանական կետի ծառայողները իրանական բեռնատարների վարորդներից պահանջում են կանխիկ 130 դոլար վճարել՝ «իրենց տարածքով անցնելու համար»։ Այդ մասին Սյունիքից հայտնել է ՍիվիլՆեթի թղթակից Գևորգ Թոսունյանը, որը զրուցել է իրանցի վարորդների հետ։
Կարմրաքարի, ինչպես նաև Որոտանի մոտ ադրբեջանցիները տեղադրել են եռալեզու մեծ ցուցանակ՝ «Դուք մուտք եք գործում Ադրբեջանի Հանրապետության տարածք» գրությամբ։

Azerbaijan has confirmed that it is collecting money from Iranian truck drivers on the Goris-Kapan interstate road in Armenia's Syunik province, according to Haqqin.az.
The country's State Customs Committee announced "levying road tax and other customs payments from vehicles passing through the territory of Azerbaijan."
Azerbaijani police officers deployed on the road connecting Armenian settlements in the province of Syunik demand $130 in cash from the drivers of Iranian trucks transporting goods and products to Armenia, a CivilNet correspondent reported from the scene earlier.
The National Security Service of Armenia reported earlier that the Azerbaijani police are inspecting trucks with Iranian license plates, headed to Armenia. The border guards of the National Security Service of the Republic of Armenia and the guards of the border service of the Federal Security Service (FSB) of the Russian Federation are working together to resolve the situation.