Նորին Սրբություն Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսը Հայաստանի Անկախության տոնի առթիվ ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանին ուղղված շնորհավորական ուղերձում նշել է, որ աղոթում է Ամենակարող Աստծուն, որպեսզի օրհնվեն բոլոր այն մարդկանց ջանքերը, ովքեր պատասխանատվությամբ ու լիարժեքորեն աշխատում են հանուն ժողովրդի անվտանգության և բարգավաճման։
«Ձեր երկրի անկախության 30-ամյակի՝ սեպտեմբերի 21-ի տոնակատարության առիթով, Ձեզ եմ հղում ուրախ և ջերմ շնորհավորանքներս, ինչպես նաև բարօրության ու խաղաղության իմ մաղթանքները՝ ուղղված հայ ժողովրդին:
Թող որ աստվածային օրհնությունը լինի Հայաստանի ազգաբնակչության և Ձեզ հետ»,-ասվում է Հռոմի պպաի ուղերձում։

Папа Римский Франциск по случаю Дня независимости Армении направил президенту РА Армену Саркисяну поздравительное послание. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
«По случаю празднования 30-летия Независимости вашей страны, 21 сентября, посылаю вам свои искренние, теплые поздравления, а также свои пожелания процветания и мира армянскому народу.
Я молю всемогущего Бога благословить усилия всех тех, кто ответственно и полноценно трудится ради безопасности и процветания людей. Да пребудет с вами и с народом Армении Божье благословение», – говорится в послании понтифика.