ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձներ է հղել ՀՀ ղեկավարությանը՝ նախագահ Արմեն Սարգսյանին և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, ՀՀ անկախության 30-ամյակի առիթով։
Ուղերձներում ՌԴ նախագահը նշել է, որ երկու երկրների միջև սերտ համագործակցություն է հաստատվել տարբեր ոլորտներում, կառուցողական փոխգործակցություն Եվրազէս-ի, ՀԱԿՊ-ի և ԱՊՀ շրջանակում։
«Հայաստանի հետ հարաբերությունները հիմնված են բարեկամության, մշակութային և հոգևոր մտերմության բարի ավանդույթների վրա։ Դրանց հետագա զարգացումը դաշնակցային ոգով, անկասկած, համապատասխանում է մեր եղբայրական ժողովուրդների արմատական շահերին», – ընդգծել է Ռուսաստանի նախագահը։

21 Сентябрь 2021 - 11:35 AMT
Президент РФ Владимир Путин направил поздравительные телеграммы президенту Республики Армения Армену Саркисяну и премьер-министру страны Николу Пашиняну по случаю 30-летия провозглашения Независимости Армении. Об этом сообщает пресс-служба Кремля.
Путин отметил, что между двумя странами налажено тесное сотрудничество в различных сферах, конструктивное взаимодействие в рамках Евразэс, ОДКБ и СНГ.
«Отношения с Арменией основываются на добрых традициях дружбы, культурной и духовной близости. Их дальнейшее развитие в духе союзничества, несомненно, отвечает коренным интересам наших братских народов», – подчеркнул президент РФ.