Սեպտեմբերի 24-ին պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանի և ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Ջոն Գալագերի հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է սահմանային իրավիճակը` նշելով ադրբեջանական կողմից իրադրությունը ապակայունացնելուն միտված գործողությունների մասին, տեղեկացնում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Դեսպան Գալագերը նշել է, որ Միացյալ Թագավորությունն աջակցում է տարածաշրջանում երկարատև խաղաղության և կայունության հաստատման նախաձեռնություններին և շարունակելու է ջանքեր գործադրել այդ ուղղությամբ:
Քննարկվել են նաև պաշտպանական բնագավառում երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել արդյունավետ ընթացող ծրագրերը՝ հնարավորության դեպքում նախաձեռնելով փոխգործակցության նոր ուղղություններ:

25 Сентябрь 2021 - 12:00 AMT
Министр обороны Армении Аршак Карапетян принял чрезвычайного и полномочного посла Соединенного Королевства в Армении Джона Галлагера. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РА.
В ходе встречи были обсуждены вопросы региональной безопасности. Министр обороны представил пограничную ситуацию, отметив действия Азербайджана по дестабилизации ситуации.
Галлагер отметил, что Великобритания поддерживает долгосрочные инициативы мира и стабильности в регионе и будет продолжать работать в этом направлении.
Были также обсуждены вопросы двустороннего сотрудничества в сфере обороны. Стороны выразили готовность продолжить действенные программы, по возможности инициируя новые направления сотрудничества.