Հնդկաստանը պատրաստ է խորացնել Հայաստանի հետ գործակցությունը պաշտպանական ոլորտում: Այդ մասին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանի հետ հանդիպմանը հայտարարել է ՀՀ-ում Հնդկաստանի դեսպան Կիշան Դան Դեվալը:
Վերջինս հայտնել է, որ հաշվի առնելով երկու երկրի միջև քաղաքական, մշակութային, տնտեսական և այլ ուղղություններով առկա բարձր մակարդակի հարաբերությունները, հնդկական կողմը պատրաստ է առավել խորացնել Հայաստանի հետ գործակցությունը նաև պաշտպանական ոլորտում:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը կարևորել է Հնդկաստանի պաշտպանության նախարարության հետ գործակցության շրջանակում փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք ուղղություններ, մասնավորապես՝ ռազմատեխնիկական ոլորտը:
Հայ-հնդկական ռազմական համագործակցության արդյունավետության բարձրացման նպատակով ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն՝ ակտիվացնելու մասնագիտական աշխատանքային խմբերի գործունեությունը:

1 октября министр обороны Республики Армения Аршак Карапетян принял чрезвычайного и полномочного посла Индии в РА Кишана Дан Деваля. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РА.
Кишан Дан Деваль сказал, что, учитывая высокий уровень политических, культурных, экономических и других отношений между двумя странами, индийская сторона готова к углублению сотрудничества с Арменией, в том числе и в оборонной сфере.
Министр обороны РА в рамках сотрудничества с министерством обороны Индии отменил ряд направлений, представляющих взаимный интерес, в частности, военно-техническую сферу.
В целях повышения эффективности армяно-индийского военного сотрудничества была достигнута договоренность об активизации деятельности профессиональных рабочих групп.
Посол Кишан Дан Деваль поздравил Аршака Карапетяна со вступлением на ответственный пост министра обороны в сложный для Армении период и пожелал ему успехов.