Հնդկաստանը պատրաստ է խորացնել Հայաստանի հետ գործակցությունը պաշտպանական ոլորտում: Այդ մասին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանի հետ հանդիպմանը հայտարարել է ՀՀ-ում Հնդկաստանի դեսպան Կիշան Դան Դեվալը:
Վերջինս հայտնել է, որ հաշվի առնելով երկու երկրի միջև քաղաքական, մշակութային, տնտեսական և այլ ուղղություններով առկա բարձր մակարդակի հարաբերությունները, հնդկական կողմը պատրաստ է առավել խորացնել Հայաստանի հետ գործակցությունը նաև պաշտպանական ոլորտում:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը կարևորել է Հնդկաստանի պաշտպանության նախարարության հետ գործակցության շրջանակում փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք ուղղություններ, մասնավորապես՝ ռազմատեխնիկական ոլորտը:
Հայ-հնդկական ռազմական համագործակցության արդյունավետության բարձրացման նպատակով ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն՝ ակտիվացնելու մասնագիտական աշխատանքային խմբերի գործունեությունը:

India is ready to deepen cooperation with Armenia in the defense sector, Indian ambassador to Yerevan Kishan Dan Deval told Armenian Defense Minister Arshak Karapetyan on Friday, October 1.
The two met in Yerevan, with Deval stressing the high level of political, cultural, economic and other relations between the two countries and saying that the Indian side is ready to deepen cooperation with Armenia, also in the defense sector.
Karapetyan, weighing in on cooperation with the Indian Ministry of Defense, indicated the importance of number of areas of mutual interest, in particular, the military-technical sphere.
In order to increase the efficiency of the Armenian-Indian military cooperation, an agreement was reached to intensify the activities of professional working groups, the Armenian Defense Ministry said.