Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 12-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն։ Մոսկվայում տեղի կունենա Փաշինյանի և Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը:
Կողմերը կքննարկեն 2020 թվականի նոյեմբերի 10-ի և 2021 թվականի հունվարի 11-ի եռակողմ հայտարարությունների կատարման ընթացքին, տարածաշրջանում կայունության ամրապնդման, տնտեսական կապերի վերականգնման հետագա քայլերին ու տեղի ունեցող զարգացումներին վերաբերող հարցեր։
Փաշինյանն ու Պուտինը կքննարկեն նաև հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների օրակարգային, ինչպես նաև ինտեգրացիոն միավորումներում հետագա փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Ավելի վաղ Փաշինյանի Մոսկվա այցի մասին հայտարարել էր նաև ՌԴ նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը՝ նշելով, որ իր ղեկավարի հետ հանդիպումը կկայանա հոկտեմբերի 12-ին։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan will pay a working visit to Moscow and meet with Russian President Vladimir Putin on Tuesday, October 12, Russia's government reveals.
The sides will discuss issues related to the implementation of the trilateral statements of November 9, 2020 and January 11, 2021, with further steps to strengthen stability in the region and restore economic communications.
Pashinyan and Putin will weigh in on Armenian-Russian allied relations, as well as further cooperation in integration associations.