ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը արդյունավետ է գնահատել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ Մոսկվայում տեղի ունեցած հանդիպումը։ Այդ մասին նա գրառում է կատարել Twitter-ի իր միկրոբլոգում։
«Այսօր հանդիպել եմ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։ Հանդիպումը բավական արդյունավետ էր։ Քննարկեցինք ինչպես երկկողմ օրակարգը, այնպես էլ իրավիճակը տարածաշրջանում։ Կշարունակենք շփումները ձեռք բերված պայմանավորվածությունները կյանքի կոչելու համար»,-ասվում է գրառման մեջ։
Ավելի վաղ հայտարարվել էր, որ կողմերը քննարկելու են 2020-ի նոյեմբերի 10-ի և 2021-ի հունվարի 11-ի եռակողմ հայտարարությունների կատարման ընթացքին, տարածաշրջանում կայունության ամրապնդման, տնտեսական կապերի վերականգնման հետագա քայլերին ու տեղի ունեցող զարգացումներին վերաբերող հարցեր։
Հայտարարվել էր, որ քննարկվելու են նաև հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների օրակարգային, ինչպես նաև ինտեգրացիոն միավորումներում հետագա փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր:

13 Октябрь 2021 - 08:48 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян оценил встречу с президентом России Владимиром Путиным в Москве 12 октября как продуктивную. Соответствующую запись он сделал в своем микроблоге в Twitter.
«Встреча была весьма продуктивной. Обсудили как двустороннюю повестку, так и ситуацию в регионе. Продолжим контакты для реализации достигнутых договоренностей», – отметил Пашинян.
Ранее сообщалось, что Пашинян и Путин обсудят вопросы, связанные с реализацией трехсторонних заявлений от 10 ноября 2020 года и 11 января 2021 года, с дальнейшими шагами по укреплению стабильности в регионе, восстановлению экономических связей и существующие развития, а также вопросы, касающиеся повестки армяно-российских союзнических отношений, а также дальнейшего сотрудничества в интеграционных объединениях.