Պաշտպանության բանակը հերքում է «պաշարված դիրքերի» մասին հրապարակումները:
Նշվում է, որ ֆեյսբուքյան որոշ օգտատերերի կողմից տարածվող տեղեկությունները «պաշարված» դիրքերի և հրամանատարական դիտակետի մասին չեն համապատասխանում իրականությանը։
«Կրելով ակնհայտ մանիպուլյատիվ բնույթ, դրանք նպատակ ունեն ինչ-ինչ պատճառներով ապակողմնորոշել հանրությանը։ Կոչ ենք անում զերծ մնալ սոցիալական ցանցերում և հանրային այլ հարթակներում նման վարքագիծ դրսևորելուց և հետևել բացառապես պաշտոնական տեղեկություններին»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ադեկվադ» միաբանության ղեկավար Արթուր Դանիելյանն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ Արցախի ՊԲ 5-րդ պաշտպանական շրջանում (Մարտակերտ) ադրբեջանցիները պաշարել են հիշատակված ՊՇ 4-րդ վաշտի հրամանատարական դիտակետը։

Армия обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) распространила заявление, в котором опровергает сведения об «осажденных» азербайджанцами арцахских позициях в НКР.
«Распространяемые пользователями соцсети Facebook сведения о якобы «осажденных» позициях и командном наблюдательном пункте не соответствуют действительности.
Подобные заявления, неся откровенно манипулятивный характер, преследуют цель по каким-то причинам дезориентировать общество», – говорится в заявлении.
Армия обороны Арцаха призывает воздерживаться от подобного поведения в социальных сетях и других общественных платформах и следить исключительно за официальными сведениями.
Ранее в соцсетях появились сведения, что азербайджанцы осадили командный пункт 4-го взвода Армии обороны в 5-м оборонительном участке (Мартакерт) АО Арцаха.