Հոկտեմբերի 24-ին կատարվել է 113 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսի 42 նոր դեպք է գրանցվել:
Վարակակիրներից 34-ը Ստեփանակերտ քաղաքի, 4-ը՝ Մարտունու, 2-ը՝ Ասկերանի և 2-ը՝ Մարտակերտի շրջանների բնակիչներ են:
Մահվան 1 դեպք է գրանցվել։ 40-ամյա կինը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության (Covid-19) հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 135 վարակակիր: Բժիշկները 9 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 59-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 15750 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1683-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

The number of confirmed coronavirus infections in Artsakh (Nagorno-Karabakh) grew by 42 on Monday, October 25 to take the number of all cases diagnosed in 2021 to 1683, according to information provided by health authorities.
Besides, a 40-year old woman with double pneumonia died of Covid complications in the past 24 hours, the Health Ministry added.
Fresh figures from the the Ministry of Health also revealed that 135 patients are receiving inpatient treatment, while the rest are being treated at home.
Nine patients are are in critical condition, while 59 others, among them young people, are in serious condition, authorities said.