Հոկտեմբերի 27-ին կատարվել է 140 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսի 65 նոր դեպք է գրանցվել:
Գրանցվել է մահվան 1 դեպք։ Հիվանդ 69-ամյա տղամարդը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության (Covid-19) հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ, պրոգրեսիվ պոլիօրգան անբավարարութուն մի շարք ուղեկցող հիվանդություններ:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 148 վարակակիր: Բժիշկները 20 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 73-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 16,197 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1828-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

The number of confirmed coronavirus infections in Artsakh (Nagorno-Karabakh) grew by 65 on Thursday, October 28 to take the number of all cases diagnosed in 2021 to 1828, according to information provided by health authorities. In addition, a 69-year-old man with double pneumonia and underlying health conditions died from Covid-19 in the past day.
Fresh figures from the the Ministry of Health also revealed that 148 patients are receiving inpatient treatment, while the rest are being treated at home.
20 patients are are in critical condition, while 73 others are in serious condition, authorities say.