Հոկտեմբերի 27-ին կատարվել է 140 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսի 65 նոր դեպք է գրանցվել:
Գրանցվել է մահվան 1 դեպք։ Հիվանդ 69-ամյա տղամարդը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության (Covid-19) հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ, պրոգրեսիվ պոլիօրգան անբավարարութուն մի շարք ուղեկցող հիվանդություններ:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 148 վարակակիր: Բժիշկները 20 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 73-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 16,197 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1828-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

28 Октябрь 2021 - 11:26 AMT
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике) 27 октября проведено 140 лабораторных обследований, в результате чего выявлено 65 новых случаев заражения коронавирусом. Об этом сообщает пресс-служба Минздрава Арцаха.
От коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 148 носителей вируса. Состояние здоровья 20 пациентов медики оценивают как крайне тяжелое, 73 – как тяжелое, среди пациентов есть и молодые.
При этом пациенты с легким течением болезни получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Зарегистрирован еще 1 случай со смертельным исходом. Вследствие болезни скончался 60-летний мужчина, у которого была диагностирована двусторонняя полисегментарная пневмония, ряд сопутствующих заболеваний.
С целью выявления коронавируса в 2021 году было обследовано 16,197 граждан, у 1828 из них результаты тестов оказались положительными.