Հայաստանում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվել է 12-ից մինչև 18 տարեկան 45 երեխա: Այդ մասին հայտնում է «Արմենպրեսը»՝ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնին հղումով: Պատվաստումն իրականացվում է կամավորության սկզբունքով՝ անվճար:
Հայաստանում առկա պատվաստանյութերից միայն Moderna-ի ուղեցույցում է կատարվել փոփոխություն, ըստ որի, թույլատրվում է պատվաստել 12-ից բարձր տարիքի անձանց: Հայաստանում 12-ից մինչև 18 տարեկան անձանց պատվաստումն իրականացվում է ըստ դիմելիության՝ ծնողների կամ այլ օրինական ներկայացուցիչների գրավոր համաձայնությամբ:
Օրեր առաջ ՀՀ առողջապահության նախկին նախարար, ԱԺ պատգամավոր Արսեն Թորոսյանի 12-ամյա դուստրը պատվաստվել էր կորոնավիրուսի դեմ:

4 Ноябрь 2021 - 09:26 AMT
В Армении от Covid-19 уже вакцинировано около 45 детей в возрасте от 12 до 18 лет. Об этом сообщил Национальный центр по контролю и профилактике заболеваний, пишет «Арменпресс».
Вакцинация бесплатная, проводится на добровольных началах.
Из вакцин, доступных в Армении, изменение, разрешающее вакцинацию лиц старше 12 лет, внесено лишь в инструкцию вакцины «Модерна». В Армении вакцинация лиц в возрасте от 12 до 18 лет проводится по заявке, с письменного согласия родителей или других законных представителей данного лица.
Ранее от Covid-19 была вакцинирована 12-летняя дочь бывшего министра здравоохранения РА, депутата НС РА Арсена Торосяна.