ՀՀ-ն մասնակցում է ՀԱՊԿ Հավաքական խաղաղապահ ուժերի «Անխախտ եղբայրություն-2021» զորավարժությանը, որը մեկնարկել է Կազանում։
Հայաստանից բացի գործնական փուլին մասնակցում են Ռուսաստանի, Տաջիկստանի, Ղազախստանի, Բելառուսի, Ղրղզստանի զինվորական ստորաբաժանումները, գրում է ՏԱՍՍ-ը:
Զորավարժությունները կտևեն մինչև նոյեմբերի 12-ը։ Ընդհանուր առմամբ, վարժանքներին մասնակցելու է ավելի քան 1700 մարդ, ավելի քան 300 միավոր սպառազինում, այդ թվում՝ ութ Մի-8 և Մի-24 ուղղաթիռ:
Զորավարժությունն անցնելու է 2 փուլով: ՀԱՊԿ Հավաքական խաղաղապահ ուժերը կմշակեն խաղաղապահ գործողությունների պլանավորման և անցկացմանն առնչվող հարցեր, փախստականների ճամբարի կազմակերպմանն ու պաշտպանությանն ուղղված համատեղ գործողություններ: Վարժանքները, ըստ սցենարի, կավարտվեն ապօրինի զորամիավորումների կողմից գրավված բնակավայրի շրջափակման մարտավարական դրվագով, որի ընթացքում այդ զորամիավորումները «կոչնչացվեն»։ :

The drills Indestructible Brotherhood-2021 of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) will take place on November 8-12 in Russia, the CSTO reveals.
The military contingents of the Organization's member states, military police units, operational groups of the Joint Staff and the CSTO Secretariat, formations of internal affairs bodies (police), national guards, as well as authorized bodies in the field of preventing and eliminating the consequences of emergencies are participating in the exercises.
In the course of practical maneuvers, the peacekeeping forces will practice tasks in a refugee camp, escorting convoys with humanitarian supplies, blocking a settlement, storming a building occupied by "militants", as well as releasing "hostages" and providing assistance to victims.
The CSTO peacekeeping force is composed of 3600 peacekeeping contingents set to participate in the CSTO peacekeeping operations.