Նոյեմբերի 8-ին արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Սյունիքի մարզում։ Ժամը 01։35-ի սահմաններում ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել անհայտ քաղաքացուց, որը հայտնել է, թե Կապանի Ձորք թաղամասի գազալցակայանի մոտ ռուս զինվորները զենքերով վիճաբանում են գազալցակայանի աշխատակիցների հետ, հայտնում է Shamshyan.com-ը։
Ոստիկանները պարզել են, որ նույն օրը՝ ժամը 01։30-ի սահմաններում, Կապանի Ճակատեն բնակավայրում շինարարություն իրականացնող ՌԴ քաղաքացիները՝ 41-ամյա Եվգենի Գալանովը, 41-ամյա Եվգենի Դյանովը և 50-ամյա Պյոտր Գորբուլյակը մտել են նշված թաղամասի 1/3 հասցեում գործող «Սմարթ» ՍՊԸ-սուպերմակետ, վիճաբանել դրա աշխատակից՝ Սյունիքի բնակիչ 40-ամյա Արմեն Ավանեսյանի հետ, վերջինիս քաշքշելով հանել դրամարկղի մոտից և հարվածներ հասցրել մարմնի տարբեր մասերին, պատճառելով մարմնական վնասվածքներ։
Պարզվել է նաև, որ միջադեպին ականատեսները՝ Սյունիքի մարզի բնակիչներ 23-ամյա Ալեքսան Գրիգորյանը, 22-ամյա Մահան Մարտիրոսյանը և սուպերմարկետի հաճախորդ՝ Սյունիքի բնակիչ 33-ամյա Արտաշես Մանուչարյանը փորձել են հանդարտեցնել միջադեպը, սակայն ՌԴ քաղաքացիները սեռական բնույթի հայհոյանքներ են հնչեցրել վերջիններիս հասցեին, որի արդյունքում Գալանովը գլխի շրջանում ստացել է մարմնական վնասվածքներ։
Գալանովը, Դյանովը և Գորբուլյակը բերման են ենթարկվել ոստիկանության Կապանի բաժին, իսկ Ավանեսյանը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է տեղի բժշկական կենտրոն։
Փաստի առթիվ ոստիկանության Կապանի բաժնի հետաքննական բաժանմունքում նյութեր են նախապատրաստվում։ Հետաքննիչի որոշմամբ՝ նշանակվել են դատաբժշկական փորձաքննություններ։

9 Ноябрь 2021 - 15:04 AMT
Около 01:35 в центр оперативного управления Полиции РА поступило сообщение от неизвестного гражданина, который сообщил, что возле расположенной в районе Дзорк города Капан автозаправочной станции между российскими военнослужащими и работниками АЗС произошла драка, пишет Shamshyan.com.
Полицейские выяснили, что в тот же день, около 01:30 граждане России 41-летний Евгений Галанов, 41-летний Евгений Дьянов и 50-летний Петр Горбуляк, осуществляющие строительство в поселке Чакатен общины Капан, устроили драку с сотрудником ООО «Смарт», 40-летним жителем Сюникской области Арменом Аванесяном, вытащив его из-за кассы и нанося удары по разным частям тела.
Выяснилось, что свидетели происшествия жители Сюникской области 23-летний Алексан Григорян, 22-летний Маган Мартиросян и посетитель магазина 33-летний Арташес Манучарян попытались уладить инцидент, в результате чего Галанов получил телесные повреждения в области головы.
Галанов, Дьянов и Горбуляка доставлены в отделение полиции Капана, а Аванесян с телесными повреждениями доставлен в Капанский медицинский центр.