Կորոնավիրուսով պայմանավորված կարանտինային սահմանափակումները երկարաձգվել են մինչև 2022-ի հունիսի 20-ը։ Գործադիրը նման որոշում է ընդունել Առողջապահության նախարարության առաջարկով։
Նախարարությունն այդ անհրաժեշտությունը հիմնավորվել է համաճարակային լարված իրավիճակով։
Ըստ որոշման, մինչև հունիսի 20-ը կպահպանվի ՀՀ մուտք գործող օտարերկրյա քաղաքացիների համար առավելագույնը 72 ժամ վաղեմության ՊՇՌ թեստի բացասական արդյունքի առկայությունը։
Պաշտպանության նախարարության զորամասերում արգելվում են տեսակցությունները (բացառությամբ տեսազանգից օգտվելու դեպքերի), շարքային և կրտսեր ենթասպայական կազմերի պարտադիր զինծառայողների արձակումները և արձակուրդները (կին, երեխա, հայր, մայր, քույր, եղբայր, տատ, պապ) մահվան դեպքերի:
Քրեակատարողական հիմնարկներում արգելվում են տեսակցությունները (բացառությամբ տեսազանգից օգտվելու դեպքերի):
Հայաստանում նոյեմբերի 11-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 325,521-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 1482-ով: Մահվան 43 դեպք է գրանցվել, 36-ը՝ կորոնավիրուսից, 7-ը՝ այլ պատճառով։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսից մահվան 6867 դեպք կա, այլ պատճառով՝ 1360։

The quarantine in Armenia has been extended by six months until June 20, 2022 due to the coronavirus pandemic, according to a decision approved by the government on Thursday, November 11.
The quarantine provides for a special regime of entry into and exit from the country, as well as self-isolation rules. When crossing the Armenian border, travelers must present a certificate of vaccination or be tested on site and wait for the results in self-isolation.
The number of confirmed coronavirus infections in Armenia grew by 1482 to reach 325,521 on Thursday. So far, 287,856 people have recovered, 6867 have died from the coronavirus in the country, while 1360 others carrying the virus have died from other causes.