Ռուսական կողմի միջնորդությամբ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն՝ ժամը 18։30-ից ՀՀ արևելյան սահմանագոտում կրակը դադարեցվել է, իրադրությունը հարաբերականորեն կայունացել է։
Նշվում է, որ հայկական կողմը կորուստներ ունի։ Այս պահին ճշտված տվյալներ կան մեկ զոհի մասին՝ 1991թ. ծնված, պայմանագրային զինծառայող, շարքային Մերուժան Արթուրի Հարությունյան։ Վիրավորների թիվը նույնպես ճշտվում է։ Եվս 12 զինծառայող գերեվարվել է։ Նոր տեղեկությունների դեպքում Պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա համապատասխան հաղորդագրությամբ։
Նոյեմբերի 16-ին՝ ժամը 13։00-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները հարձակում են գործել սահմանի տվյալ ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքերի վրա։ Հակառակորդը կիրառել է նաև հրետանային միջոցներ, զրահատեխնիկա և տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ։
Ըստ ՊՆ-ի՝ հայկական կողմի պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդն ունի կենդանի ուժի կորուստներ, մի քանի միավոր զինտեխնիկա ոչնչացվել կամ շարքից դուրս է բերվել։
ՌԴ ՊՆ-ն հայտարարել է, որ Ռուսաստանի պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուի հետ բանակցություններից հետո Հայաստանն ու Ադրբեջանը դադարեցրել են մարտական բախումները, իրավիճակը կարգավորվել է։

Fighting has stopped along the Armenian-Azerbaijani border under an agreement reached with the mediation of Russia, The Armenian Defense Ministry reports.
The situation is currently relatively stable, the authorities said, adding that the Armenian side possesses confirmed information about the death of one serviceman – Meruzhan Harutyunyan (b. 1991). The concrete number of fatalities and injuries is still being clarified, the Defense Ministry said.
"The enemy has sustained major manpower losses in the Armenian side's retaliatory measures, several armored vehicles have been destroyed," the Defense Ministry noted.
Azerbaijan launched a new provocation in the province of Syunik, shelling the Armenian positions and using artillery and armored vehicles. Authorities have already confirmed deaths and injuries among the Armenian army personnel. Although the Defense Ministry has not provided a specific number of deaths and injuries, it has revealed that the Armenian side has also lost two positions in Syunik, while 12 soldiers have been captured.