Նոյեմբերի 17-ի` ժամը 10։00-ի դրությամբ, իրադրությունը ՀՀ արևելյան սահմանագոտում, որտեղ տեղակայված հայկական դիրքերի վրա նախորդ օրը լայնածավալ հարձակում էին գործել Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները, հարաբերական կայուն է, կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հիմնականում պահպանվում է։
Հայկական կողմն ունի 1 զոհված և 13 գերեվարված զինծառայող։ Եվս 24 զինծառայողի հետ կապը կորել է մարտական գործողությունների ընթացքում և նրանց ճակատագիրն այս պահին անհայտ է։ Զինծառայողների հայտնաբերման ուղղությամբ ընթանում են ինտենսիվ աշխատանքներ։ Հակառակորդի վերահսկողության տակ է անցել երկու մարտական հենակետ։
Ռուսական կողմի միջնորդությամբ ընթանում են բանակցություններ՝ ստեղծված իրավիճակի հանգուցալուծման և գերեվարված հայ զինծառայողների վերադարձի շուրջ։
Նոր տեղեկությունների դեպքում պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա համապատասխան հաղորդագրությամբ։

17 Ноябрь 2021 - 09:37 AMT
17 ноября, по положению на 10:00, обстановка на восточной границе Республики Армения относительно стабильная. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
На дислоцированные в этом направлении армянские позиции 16 ноября широкомасштабное нападение предприняли подразделения ВС Азербайджана. Отмечается, что договоренность о прекращении огня в основном соблюдается.
С армянской стороны 1 погибший и 13 плененных военнослужащих. Еще с 24 военнослужащими связь пропала в ходе боевых действий, их судьба на данный момент остается неизвестной.
В направлении поиска военнослужащих проводятся интенсивные работы. Под контроль врага перешли два боевых опорных пункта.
При посредничестве российской стороны ведутся переговоры для разрешения сложившейся ситуации и возвращения пленных армянских военнослужащих.