Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանին իրավիճակը շարունակում է լարված մնալ։ Այս մասին ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը հայտարարել է ԱՊՀ անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների 9-րդ հանդիպման ժամանակ, տեղեկացնում է Sputnik Արմենիա։
«Ինչ վերաբերում է տարածաշրջանային անվտանգությանը և, մասնավորապես, ՀԱՊԿ պատասխանատվության գոտում դրա ապահովմանը, ապա ստիպված եմ արձանագրել, որ ՀԱՊԿ անդամ պետությունների համար ռազմական վտանգի մակարդակը չի նվազում:
Դրա մասին է վկայում նաև դաշինքի երկրների զորախմբերի ընդլայնվող ներկայությունը, ինչպես նաև ռազմական ենթակառուցվածքի զարգացումը և ռազմական գործունեության ակտիվացումը մեր պետությունների արևմտյան սահմանների անմիջական հարևանությամբ»- նշել է Զասը։

Tensions still remain on the line of contact between the Armenian and Azerbaijani sides, CSTO Secretary General Stanislav Zas told the 9th meeting of the secretaries of the CIS Security Councils on Wednesday, November 17.
“Trilateral agreements, enshrined in the statement of Armenia, Azerbaijan and Russia on November 9, 2020, made it possible to end the bloodshed in Nagorno-Karabakh. However, despite the steps taken, there is still tension on the line of contact between the Armenian and Azerbaijani sides,” Zas said, Sputnik Armenia reports.
“With regard to regional security, particularly in CSTO's zone of responsibility, I have to note that the level of military threat to the CSTO member states is not decreasing."