Նոյեմբերի 17-ի երեկոյան, ՌԴ հարավային ռազմական օկրուգի հրամանատարի տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովի միջնորդությամբ, հատուկ չվերթով Բաքվից Երևան է տեղափոխվել նոյեմբերի 16-ին ՀՀ արևելյան սահմանագոտում ադրբեջանական ԶՈւ սադրանքից հետո ծավալված մարտերի ընթացքում զոհված ՀՀ ԶՈւ զինծառայողի մարմին, տեղեկացնում է Պաշտպանության նախարարությունը:
Նոյեմբերի 17-ին Մուրադովին ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը:
Հանդիպման ընթացքում նա ներկայացրել է նախորդ օրը ծավալված մարտերի մանրամասները, ինչպես նաև տվյալներ հաղորդել գերեվարված հայ զինծառայողների վերաբերյալ:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել ինտենսիվ աշխատանքներն ինչպես գերեվարված զինծառայողների վերադարձի, այնպես էլ մարտի արդյունքում անհետ կորած զինծառայողների հայտնաբերման ուղղությամբ:
Հայկական կողմն ունի 1 զոհված և 13 գերեվարված զինծառայող։ Եվս 24 զինծառայողի հետ կապը կորել է մարտական գործողությունների ընթացքում և նրանց ճակատագիրն այս պահին անհայտ է։

17 ноября министр обороны Армении Сурен Папикян принял заместителя командующего Южного военного округа РФ, генерал-лейтенанта Рустама Мурадова. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РА.
В ходе встречи глава Минобороны представил подробности боев 16 ноября, а также предоставил информацию о пленных армянских военнослужащих. Была достигнута договоренность о продолжении интенсивных работ как по возвращению пленных военнослужащих, так и по поиску пропавших без вести.
Вечером 17 ноября тело военнослужащего ВС Армении, старшего лейтенанта Саакяна Тарона Дживановича, 1990 года рождения, погибшего в ходе боев после провокации ВС Азербайджана 16 ноября, было перевезено из Баку в Ереван спецрейсом при посредничестве Рустама Мурадова.