Նոյեմբերի 17-ի երեկոյան, ՌԴ հարավային ռազմական օկրուգի հրամանատարի տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովի միջնորդությամբ, հատուկ չվերթով Բաքվից Երևան է տեղափոխվել նոյեմբերի 16-ին ՀՀ արևելյան սահմանագոտում ադրբեջանական ԶՈւ սադրանքից հետո ծավալված մարտերի ընթացքում զոհված ՀՀ ԶՈւ զինծառայողի մարմին, տեղեկացնում է Պաշտպանության նախարարությունը:
Նոյեմբերի 17-ին Մուրադովին ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը:
Հանդիպման ընթացքում նա ներկայացրել է նախորդ օրը ծավալված մարտերի մանրամասները, ինչպես նաև տվյալներ հաղորդել գերեվարված հայ զինծառայողների վերաբերյալ:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել ինտենսիվ աշխատանքներն ինչպես գերեվարված զինծառայողների վերադարձի, այնպես էլ մարտի արդյունքում անհետ կորած զինծառայողների հայտնաբերման ուղղությամբ:
Հայկական կողմն ունի 1 զոհված և 13 գերեվարված զինծառայող։ Եվս 24 զինծառայողի հետ կապը կորել է մարտական գործողությունների ընթացքում և նրանց ճակատագիրն այս պահին անհայտ է։

Deputy Commander of Russia's Southern Military District, Lieutenant General Rustam Muradov has transferred the body of one Armenian serviceman, Taron Sahakyan (b. 1990) from Baku to Yerevan, the Defense Ministry reports. According to the authorities, the soldier was killed in Azerbaijan's latest offensive in the southern province of Syunik on November 16.
Muradov also met with Defense Minister Suren Papikyan who detailed the Russian military official about the clashes, as well as provided information about the Armenian troops captured during hostilities.
"An agreement was reached to continue intensive work both for the return of the captured servicemen and for the search for the missing servicemen."