Նոյեմբերի 17-ի ուշ երեկոյան ադրբեջանական ԶՈւ ստորաբաժանումներն անկանոն կրակ են բացել Տավուշի մարզի հայ-ադրբեջանական սահմանի որոշ ուղղություններով։ Պատասխան գործողություններով հակառակորդի կրակը լռեցվել է, տեղեկացնում է Պաշտպանության նախարարությունը։
Նոյեմբերի 18-ի՝ ժամը 10։00-ի դրությամբ, իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերական կայուն է։
Պարզվել է ՌԴ հարավային ռազմական օկրուգի հրամանատարի տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովի միջնորդությամբ Երևան տեղափոխված զոհված զինծառայողի ինքնությունը. 1990թ. ծնված, ավագ լեյտենանտ Տարոն Ջիվանի Սահակյան։
Մարտերի արդյունքում անհետ կորած զինծառայողների հայտնաբերման, ինչպես նաև գերեվարվածների վերադարձի շուրջ աշխատանքները շարունակվում են, դրանց ընթացքի վերաբերյալ ՊՆ-ն պարբերաբար հանդես կգա հաղորդագրություններով։
Նոյեմբերի 17-ին, ՌԴ հարավային ռազմական օկրուգի հրամանատարի տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովի միջնորդությամբ, հատուկ չվերթով Բաքվից Երևան էր տեղափոխվել նոյեմբերի 16-ի ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով ծավալված մարտերի մասնակից ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողի մարմին։

The Azerbaijani troops opened indiscriminate fire in some parts of the border with Armenia's Tavush province on Wednesday, November 17 evening. The Armenian army retaliated to silence the Azeri troops, the Defense Ministry reports.
As of 10 am Thursday, the situation along the Armenian-Azerbaijani border was reported to be relatively stable.
On Wednesday, Deputy Commander of Russia's Southern Military District, Lieutenant General Rustam Muradov transferred the body of one Armenian serviceman, Taron Sahakyan (b. 1990) from Baku to Yerevan, the Defense Ministry reports. According to the authorities, the soldier was killed in Azerbaijan's latest offensive in the southern province of Syunik on November 16.