Ռուսաստանը 3 առաջարկ է ներկայացրել ՀՀ և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման և սահմանագծման վերաբերյալ, որոնք ընդունելի են հայկական կողմի համար։ Այդ մասին կառավարության նիստում հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա նշել է, որ այդ առաջարկներն արվել են 2021-ի մայիսից ի վեր։
«3 առաջարկն էլ մեզ համար ընդունելի է եղել և շարունակում է ընդունելի մնալ: ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը դեմարկացիայի ու դելիմիտացիայի վերաբերյալ հանդես է եկել առաջարկություններով և ես ուզում եմ վերահաստատել, որ այդ առաջարկությունները մեզ համար ընդունելի են», – ասել է նա։
Նա հանձնարարել է պաշտպանության նորանշանակ նախարար Սուրեն Պապիկյանին ճշգրտել մանրամասները ՌԴ իր պաշտոնակից Սերգեյ Շոյգուի հետ և «փորձել իրագործել»։

18 Ноябрь 2021 - 10:01 AMT
Россия внесла три предложения по делимитации и демаркации границ между Арменией и Азербайджаном, которые приемлемы для армянской стороны. Об этом заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян на заседании правительства РА.
«Вчера, на заседании Национального собрания, отвечая на вопросы, я заявил, что с мая 2021 года Россия внесла три предложения по делимитации и демаркации границ между Арменией и Азербайджаном. После моих вчерашних заявлений Минобороны РФ внесло предложения по подготовительному этапу демаркации и делимитации. И я хочу еще раз подтвердить, что эти предложения для нас приемлемы», – сказал Пашинян.
Он поручил министру обороны РА Сурену Папикяну уточнить со своим российским коллегой Сергеем Шойгу детали, чтобы «попытаться реализовать эти предложения».