Նոյեմբերի 19-ին կատարվել է 142 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսի 36 նոր դեպք է գրանցվել:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 134 վարակակիր: Բժիշկները 21 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 79-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 21,141 քաղաքացու հետազոտություն, որից 3438-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

20 Ноябрь 2021 - 10:49 AMT
18 ноября в Республике Арцах проведено 142 тестирования, по результатам которых зарегистрировано 36 новых случаев заболевания коронавирусом. Об этом сообщает пресс-служба Минздрава Арцаха.
134 инфицированных в настоящее время проходят стационарное лечение от коронавирусной болезни. Врачи оценивают состояние 21 пациента как крайне тяжелое, 79, в том числе и молодых людей – как тяжелое, а пациенты с легкой формой протекания заболевания получают амбулаторное лечение – на дому.
В 2021 году с целью лабораторного выявления коронавируса был обследован 21141 гражданин, и у 3438 из них тесты дали положительный результат.