Նոյեմբերի 21-ին կատարվել է 103 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսի 38 նոր դեպք է գրանցվել:
Արձանագրվել է մահվան 2 դեպք՝ 54-ամյա կին է մահացել և 56-ամյա տղամարդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 132 վարակակիր: Բժիշկները 23 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 74-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 21,386 քաղաքացու հետազոտություն, որից 3513-ի մոտ արձանագրվել է թեստի դրական պատասխան։

22 Ноябрь 2021 - 10:47 AMT
21 ноября в Республике Арцах проведено 103 тестирования, по результатам которых зарегистрировано 38 новых случаев заболевания коронавирусом. Об этом сообщает пресс-служба Минздрава Арцаха.
132 инфицированных в настоящее время проходят стационарное лечение от коронавирусной болезни. Врачи оценивают состояние 23 пациентов как крайне тяжелое, 74-х, в том числе и молодых людей – как тяжелое, а пациенты с легкой формой протекания заболевания получают амбулаторное лечение – на дому.
Двое человек скончались.
В 2021 году с целью лабораторного выявления коронавируса были обследованы 21386 граждан, и у 3513 из них тесты дали положительный результат.