ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ նոյեմբերի 16-ին, հավանաբար, ավելի մեծ թվով զինծառայողներ են գերեվարվել, քան ավելի վաղ կարծում էին՝ ունենք 6 հաստատված զոհ, 24+8 գերեվարված։ Այդ մասին նա ասել է՝ պատասխանելով 24 զինծառայողի մասին հարցին, որոնց հետ կապը կորել է նոյեմբերի 16–ին հայ-ադրբեջանական սահմանին տեղի ունեցած մարտական գործողություններից հետո։
Փաշինյանը հավելել է նաև, որ այդ տվյալները վերջնական ճշտված չեն։
«Մի մասը, որոնց մասին մտածում էինք, որ զոհվել են, իրականում գերեվարվել են, ըստ չճշտված տեղեկությունների»,-ասել է նա։
Վարչապետը կրկին շեշտել է, որ այդ տվյալները վերջնական ճշգրտման կարիք ունեն:
«Կան նաև տվյալներ, որ գերեվարվածների մեջ կան վիրավորներ, որոնցից առնվազն մեկը թեթև վիրավորում չի եղել: Այսինքն, գերեվարվել է մի իրավիճակում, երբ չէր կարող դիմադրել»,-ասել է նա՝ հավելելով, որ աշխատում են բոլոր գերիներին վերադարձնելու ուղղությամբ։
Ըստ ՊՆ տվյալների, հայկական կողմն ունի զոհեր և 13 գերեվարված զինծառայող, ևս 24-ի հետ կապը կորել է մարտական գործողությունների ընթացքում և նրանց ճակատագիրն այս պահին անհայտ է։

Prime Minister Nikol Pashinyan has said that six Armenian soldiers were killed and 32 others taken prisoner by Azerbaijanis during the clashes on November 16.
Pashinyan said during an online news conference on Tuesday, November 23 that the number of captives he mentionեd was based on "unverified information".
“The number of prisoners may be higher. Now we have six confirmed deaths, and 24 + 8 prisoners of war, according to unverified data. But these data are inconclusive. There are wounded among the PoWs, at least one of them was injured, and not lightly," Pashinyan said.
Russian President Vladimir Putin will Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev for talks in Sochi on November 26. Pashinyan and Aliyev are also expected to meet in Brussels for the EU-sponsored talks on Dec. 15.