Նոյեմբերի 26-ին Սոչիում տեղի կունենան ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եռակողմ հանդիպումը։
Տեղի է ունենալու նաև Փաշինյանի և Պուտինի առանձնազրույցը։
Պուտինն առանձին հանդիպում կունենա նաև Ալիևի հետ։
Ավելի վաղ Կրմելը հայտարարել էր, որ բանակացությունները կկայանան ՌԴ նախագահի նախաձեռնությամբ և նվիրված են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում կրակի և բոլոր ռազմական գործողությունների դադարեցման մասին 2020-ի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության ստորագրման մեկամյակին։
Փաշինյանը, հանդիպման մասին հայտարարությանը հաջորդած ասուլիսում անդրադառնալով այն տեղեկություններին, թե Սոչիում նոր փաստաթուղթ է ստորագրվելու, հայտարարել էր, որ հնարավոր ստորագրվելիք փաստաթուղթը Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև սահմանազատման և սահմանագծման աշխատանքներ սկսող հանձնաժողովի ձևավորման մասին է լինելու։ «Այդ թղթի մեջ գրված չի լինելու, թե սահմանը անցնելու է այստեղով, այնտեղով։ Այդ աշխատանքը, կամ այս վերջին ձևակերպումը տեղի է ունենալու այդ հանձնաժողովի աշխատանքի հիման վրա», – ասել էր Փաշինյանը։
Դեկտեմբերի 15-ին Բրյուսելում նախատեսվում է ՀՀ վարչապետ ՆԻկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանդիպումը։

The leaders of Armenia, Russia and Azerbaijan will be meeting in Sochi on Friday, November 26, according to an agreement reached earlier.
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev last met on January 11, at a meeting hosted by Russian President Vladimir Putin.
"It is planned to consider the implementation of the agreements reached by the leaders of the three countries on November 9, 2020 and January 11, 2021, as well as outline further steps to strengthen stability and establish a peaceful life in the region. Particular attention will be paid to the restoration and development of trade, economic and transport links," the Kremlin said in a statement earlier.
Pashinyan and Aliyev are also set to meet on the sidelines of an Eastern Partnership Summit in Brussels.